Martin Potisk mieri do Nemecka

Cieľom práce agentúry Blaufuchs je podporiť aktivity mládeže a otvoriť im dvere ku ďalším možnostiam presadenia sa v budúcom súkromnom, alebo pracovnom živote. Teší nás, že sme mohli pomôcť mladému talentovanému športovcovi dostať sa do zahraničia, kde príležitosti a podmienky na jeho ďaľší vývoj sú na oveľa vyššej úrovni, ako na Slovensku. Reč je o hádzanárovi Martinovi Potiskovi, ktorý sa momentálne pripravuje na ďaľšiu sezónu s nemeckým tímom ThSV Eisenach.

Tento 19-ročný odchovanec Slovana Modra, ktorý pomohol v uplynulej sezóne 2017/2018 nielen modranským mužom k záchrane v slovenskej najvyššej súťaži – Extralige, ale spolu so svojimi rovesníkmi v staršom doraste vybojovali krásne 3. miesto v Extralige tejto vekovej kategórie.

Martin v reprezentačnom drese

Svojimi výkonmi už dávnejšie presvedčil reprezentačných trénerov k jeho nominácii do národného mužstva či už kadetov, alebo juniorov. Zaujal taktiež reprezentačného trénera mužov, Heineho Jensena, ktorý mu dal minulý rok príležitosť odkrútiť si premiéru aj za národné “Áčko”.

Martin už v dorasteneckom veku dostal niekoľko ponúk na prestup. Väčšinou to boli slovenské kluby, ale objavila sa tiež ponuka z Rakúska, alebo Maďarska. Rozhodol sa ale dokončiť maturitné štúdium na Športovom gymnáziu v Bratislave.

Martinovým snom bolo vždy Nemecko. “Rozhovory prebehli s viacerými nemeckými, ale aj švajčiarskymi klubmi. Rozhodli sme sa pre treťoligový ThSV Eisenach.” – hovorí Matej Fázik z agentúry Blaufuchs, ktorý Martina v komunikácii s klubmi zastupoval. “Eisenach je klubom s bundesligovou históriou. Ešte pred pár rokmi pôsobil medzi hádzanárskou nemeckou elitou, v 1. bundeslige. Po neúspešnej minuloročnej sezóne sa však musel porúčať do nemeckej 3. ligy. Ich cieľom je však opätovný postup do 2. bundesligy a v ďalších rokoch by sa chceli vrátiť opäť do najvyššej súťaže.

Eisenach robí všetko pre naplnenie svojho cieľa. “Po neúspešnom období prichádza v klube k zmenám vo vedení. Na trénerskej lavičke taktiež, keď na ňu zasadol veľmi skúsený chorvátsky tréner Sead Hasanefendic, ktorý je zároveň trénerom reprezentácie Alžírska, a ktorý má dlhoročné skúsenosti na lavičkách mužstiev v Nemecku, vo Francúzsku a viacerých reprezentačných výberoch. Klub z Thüringenu je popritom známy aj svojou prácou s mládežou v ich vlastnej akadémii. Lepšie podmienky pre ďalší kariérny rast mladého hráča môže ponúknuť len málokto.

A čo na to samotný Martin? – “Chcem sa poďakovať trénerom, hráčom a fanúšikom HO Slovan Modra za všetky odtrénované a odohrané roky.

Maťo, držíme ti palce. Máš to vo svojich rukách.

Martin Potisk mieri do Nemecka
Prejsť na začiatok